مشاهده جزئیات خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری خبر داد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری خبر داد
ارزش پرونده های مصوب شده بخش کشاورزی 590 میلیارد ریال است و انتظار می رود تا بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات واحدهای بخش کشاورزی اقدام سریع داشته باشند تا بتوان منابع را جذب کرد | ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد از طریق دستگاه ها کمتر توجه شده است و یک سوم اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی  دکتر احمد توصیفیان  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان درپنجمین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری گفت: در 6 ماهه اول سال جاری چهار هزار و 430 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا در استان عقد قرار داد شده است.
توصیفیان افزود: تسهیلات پرداخت شده 14.5 درصد در بخش خدمات، 44 درصد در بخش صنعت و 41.5 درصد در بخش کشاورزی بوده است.
وی افزود: یک هزار و 350 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید، دو هزار و 680 میلیارد ریال تسهیلات منابع داخلی، 200 میلیارد ریال تسهیلات خرد که شامل 120 میلیارد ریال برای کمیته امداد و 80 میلیارد ریال بهزیستی و 190 میلیارد ریال برای سایر بخش ها پرداخت شده است.
توصیفیان با اشاره به ایجاد سامانه رصد در سال 90 برای ثبت اشتغال شاغلان جدید از سوی دستگاه های اجرایی، افزود: در سال 93 و سال گذشته سالانه 10 هزار بیمه شده جدید در استان به عنوان اشتغال جدید ثبت شده که در کنار اشتغال خرد، مشاغل خانگی به 15 هزار فرصت شغلی می رسد.
توصیفیان با بیان اینکه با توجه به ایجاد سالانه 15 هزار فرصت شغلی در استان در 6 ماه آمار اشتغال به هفت هزار و 500 فرصت شغلی می رسد، افزود: ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد از طریق دستگاه ها کمتر توجه شده است.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید امار اشتغال را وارد سامانه رصد کنند، افزود: یک سوم اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد ثبت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیزدر این جلسه گفت: در سال های گذشته براساس قانون، 25 درصد از منابع داخلی بانکی به بخش کشاورزی تخصیص می یافت که این میزان به 44 درصد رسیده است.
منصور رضوانی جلال افزود: از چهار هزار و 430 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده در حوزه اشتغالزایی یک هزار و 950 میلیارد ریال به بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در بخش تسهیلات رونق تولید 381 پرونده معرفی شده که 166 مورد از آنها مصوب شده و 162 مورد عقد قرارداد شده است.
وی ادامه داد: ارزش پرونده های مصوب شده بخش کشاورزی 590 میلیارد ریال است و انتظار می رود تا بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات واحدهای بخش کشاورزی اقدام سریع داشته باشند تا بتوان منابع را جذب کرد.

۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید