مشاهده جزئیات خبر

فُزْتُ وَ رَبِّ الْکعبه

پیام تسلیت مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان بمناسبت شهادت مولی المتقین،حضرت امام علی(ع)

پیام تسلیت مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان بمناسبت شهادت مولی المتقین،حضرت امام علی(ع)
مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان با انتشار پیامی فرارسیدن سالروز شهادت مولی المتقین، حضرت امام علی (ع) را تسلیت گفت.

 

متن پیام بشرح ذیل است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ

در سحرگاه نوزدهم ماه مبارک رمضان سال ٤٠ هجری و شب اول لیالی قدر با ضربت خوردن  مولای متقیان امیر المومنین (ع) اسوه عدالت، پدر شیعیان، مظهر عشق و نماد صبر و حلم، وعلم  توسط شقی ترین انسان ها عبدالرحمان بن ملجم  نوای فزت و رب الکعبه در همه جا طنین انداز شد.

لیالی قدر یادآور مشیت الهی، بر جاودانگی شخصیت آن حضرت است که پس از گذشت قرن ها، مسلمانان همچنان در فراقشان، فریاد گریه و زاری سر می دهند.

شب قدر به سبب نزول قرآن، شبی شکوهمند است. شبی که والاترین و پربرکت ترین شب های سال به شمار می رود، شبی که پیامبر خدا (ص) آن را ستوده و درباره آن فرموده است: ماه رمضان سرور ماه ها و شب قدر، سرور شب هاست.
حضرت علی(ع) اسوه و الگویی بی بدیل از خدمت به مردم میباشند که در طول عمر بابرکتشان همواره دغدغه گره گشایی از مشکلات امت اسلام و رسیدگی به حال مستضعفان و مستمندان را داشته و پدری دلسوز برای ایتام کوفه بودند و هدفی جز ترویج عدل و داد در میان مسلمانان نداشتند و آنان که با جهل خود میخواستند حقانیت و نور عدالت خدایی را خاموش کنند نمیدانستند که مشیت الهی بر جاودان ماندن امیرالمونین بوده و ایشان چراغی هدایت گر برای حق طلبان و یکتاپرستان جهان خواهند شد.

 اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمانان در این ماه پر خیر و برکت، فرا رسیدن ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)، را به عاشقان و دلسوختگان آن حضرت تسلیت و تعزیت عرض نموده و توفیق بهره مندی از عنایات و الطاف ویژه خداوند متعال در شب های قدر را برای همه همکاران و جامعه تعاون،کار و تلاش استان را از خداوند منان خواستارم.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید