مشاهده جزئیات خبر

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان خبر داد

هفت هزارو 747 موردبازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار در استان همدان

هفت هزارو 747 موردبازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار در استان همدان
مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان همدان گفت:درسال 1399، تعداد 5009 مورد بازرسی ادواری و 2738 فقره بازرسی موردی از کارگاههای مشمول قانون کار استان توسط بازرسین صورت گرفته و همچنین تعداد 602 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه های مشمول قانون کار استان تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان همدان، مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان درخصوص نقش بازرسی بازرسان کار از کارگاه ها گفت: یکی از وظایف مهم وزارت کار، بازرسی کردن است که یکی از عوامل موفقیت و پیشرفت در دولت به شمار می­‌رود. از طرفی امروزه بحث پیشگیری از حوادث و پیروی از آئین‌نامه‌های قانونی یک هدف نهایی در بازرسی کار به شمار می­‌رود که همواره می­‌تواند در کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از حوادث موثر باشد و از سویی دیگر به دلیل منافع بلندمدت اقتصادی و اجتماعی از جمله حفظ نیروی کار، قدرت تولید و کیفیت، باعث ایجاد انگیزه در کارفرمایان و ایجاد امنیت شغلی می­‌شود.

احمد توصیفیان  اظهارکرد:استان همدان دارای 16 بازرس کار است که در 12 ماهه 1399، تعداد 5009 بازرسی ادواری و 2738 فقره بازرسی موردی از کارگاههای مشمول قانون کار استان  توسط بازرسین صورت گرفته و همچنین تعداد 602 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه های مشمول قانون کار استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به نقش آموزش درکمتر شدن حوادث گفت: مطالعات نشان می دهد که حدود 90 درصد حوادث ناشی از کار به علت رفتارهای غیر ایمن و خطاهای انسان، روی می دهد و مهم ترین واساسی ترین راه افزایش رفتارهای ایمن و کاهش رفتارهای غیر ایمن، آموزش کارگران وکارفرمایان در زمینه ایمنی و بهداشت کار است. از این رو اداره در بخش آموزش ایمنی کارگران و کارفرمایان درسال 1399 تعداد 86 دوره آموزشی برای 837 نفرکارگر و تعداد35 دوره آموزشی برای 292 نفر کارفرما صورت پذیرفت.

توصیفیان اظهار کرد:درسال گذشته تعداد 148 درخواست تایید صلاحیت مسول ایمنی کارگاه ها به اداره کل واصل گردیده است که از این تعداد،تعداد  119 مورد تایید،تعداد 10 مورد عدم تایید،16 مورد عودت و3 مورد پایان قرارداد توسط این اداره کل مورد بررسی قرار گرفته است.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید