مشاهده جزئیات خبر

یادواره شهدای کارگر برگزار شد

محمد کلاته" شهید شاخص جامعه کارگری

محمد کلاته" شهید شاخص جامعه کارگری
یادواره شهدای جامعه کارگری کشور و معرفی شهید شاخص کارگری سال ۱۴۰۰ بصورت تصویری، با حضور مدیران کل استانها، مدیران سازمانهای کارگران و کارخانجات استانها وروسای تشکلهای کارگری و کارفرمایی استانها بمناسبت نهم اردیبهشت ماه روز بسیج کارگری و هفته کارگر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی استان همدان،طی مراسمی یادواره شهدای جامعه کارگری کشور و معرفی شهید شاخص کارگری سال ۱۴۰۰ بصورت تصویری، با حضور مدیران کل استانها، مدیران سازمانهای کارگران و کارخانجات استانها وروسای تشکلهای کارگری و کارفرمایی استانها بمناسبت نهم اردیبهشت ماه روز بسیج کارگری و هفته کارگر برگزار گردید.

مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان درحاشیه این مراسم گفت:  چرخه مناسب تولید و اقتصاد قوی منوط به فعالیت جامعه کارگری است و تلاش این قشر به حوزه تولید دوام و قوام خواهد بخشید.

احمدتوصیفیان افزود:جامعه کارگری کشور ۱۴ هزار شهید تقدیم جمهوری اسلامی کرده، در حالی که در دو جبهه پاسداری از کشور و جلوگیری از توقف تولید خدمت جهادی می‌کردند.

درادامه رئیس بسیج کارگری استان بمناسبت نهم اردیبهشت روز شهدای کارگر و این که بسیج، نقش مهمی در ایجاد فضایی توام با امنیت و امید برای کارگران دارد،گفت:امروز، فرصت مغتنمی است تا بازشناسی و کارشناسی کنیم که کارگران چگونه در دوران دفاع مقدس هم نیاز‌های اولیه جنگ را تهیه و هم سلاح به دست از خاک پاک وطن دفاع می‌کردند و هیچ انتظاری هم نداشتند.

ابوالفضل براتزاده درادامه به زوایای زندگی شهید شاخص کارگری سال ۱۴۰۰ شهید محمد کلاته اشاره کرد و گفت: مرور زندگی نامه این شهید بزرگوار، زوایای جدیدی را به روی ما می‌گشاید و نشان می‌دهد چگونه با تلاش و جهاد به نمایندگی مجلس رسید.
وی تاکید کرد: بسیج، یک نیروی مردمی است و باید حافظ نیاز‌های اجتماعی و اقتصادی کارگران باشد تا در پیچ و خم مشکلات، این قشر بزرگ و مخلص ناامید نشوند.

وی درادامه افزود:امروز دشمن در تلاش است تا مار را در حوضه اقتصادی به چالش بکشد، رزمندگان این حوضه کارگران و کارفرمایان هستند و جامعه کارگری این اجازه را به دشمن ندادند. 
گفتنی است:در این وبینار که فرماندهان بسیج کارگری و مدیران کل کار سراسر کشور حضور داشتند، فرزند شهید کلاته از مرکز بجنورد در خراسان شمالی، از برگزاری نکوداشت یاد و خاطره پدر شهیدش قدردانی کرد.

احمدغریوی، فرمانده بسیج وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سردار رعیتی فرد، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات، پروانه رضایی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران و فرماندهان بسیج و سپاه در این مراسم حضور داشتند.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید