مشاهده جزئیات خبر

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده در شهرستان تویسرکان

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده در شهرستان تویسرکان
ئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی تویسرکان آخرین وضعیت تسهیلات کرونا اظهار داشت: زمان پرداخت تسهیلات کرونا درابتداهمزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا به مدت سه ماه برای افراد متقاضی تعریف شده بود که با ادامه همه گیری این ویروس زمان ثبت نام برای بهره مندی جامعه هدف تسهیلات چند مرحله دیگر تمدید شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان تویسرکان رئیس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی تویسرکان آخرین وضعیت تسهیلات کرونا اظهار داشت: زمان پرداخت تسهیلات کرونا درابتداهمزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا به مدت سه ماه برای افراد متقاضی تعریف شده بود که با ادامه همه گیری این ویروس زمان ثبت نام برای بهره مندی جامعه هدف تسهیلات چند مرحله دیگر تمدید شد. 
احمدخدادادپری با اشاره به اینکه 14رسته از کسب‌‌و کارهای آسیب دیده برای دریافت تسهیلات کرونا اعم از مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، اقامتگاه های بوم گردی, حمل و نقل عمومی و... شناسایی شدند افزود: میزان تسهیلات قابل پرداخت به  بنگاه های کسب و کار بر اساس نوع شغل و همچنین تعداد کارگرهای هر کارگاه که به دلیل کرونا بیکار شده بودند متفاوت و متغییر است.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تویسرکان شروط پرداخت تسهیلات را بیکاری ناشی از کرونا، فعال بودن کارگاه آسیب دیده و ادامه فعالیت کارگاه در شرایط کرونایی دانست و افزود: برهمین اساس به کسب و کارهایی که مستقیما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا تعطیل شدند به ازای هر کارگر بیکار شده به دلیل کرونا مبلغ 16 میلیون تومان پرداخت می شد.
وی میزان تسهیلات پرداختی به سایر کسب و کارهایی آسیب دیده از کرونا از 14 رسته تعیین شده را مبلغ 12 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همچنین به رانندگان تاکسی‌های مسافربری درون شهری 6 میلیون تومان و رانندگان تاکسی‌های مسافربری برون شهری 12 میلیون تومان تسهیلات کرونا پرداخت می شد.
خدادادی با اشاره به اینکه تا کنون 853 متقاضی در شهرستان تویسرکان برای دریافت تسهیلات کرونا به مبلغ 10 میلیارد و 70 میلیون تومان به بانک معرفی شده است گفت: از این میزان تا امروز میزان ۴ میلیارد و 810 میلیون تومان تسهیلات کرونا به ۵۱۹ متقاضی پرداخت شده است.
وی با تاکید بر اینکه زمان ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات انتهای آبان تمام شده؛ اما روند پرداخت وام‌های تعیین شده برای کرونا به جامعه هدف در خصوص متقاضیان ثبت نام شده هنوز ادامه دارد اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کرونا به افراد متقاضی توسط 15 بانک عامل مشخص شده ، در حال انجام است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تویسرکان هدف از اجرای این طرح را حمایت از بنگاه‌های کسب و کار در شرایط کرونا  دانست و با اشاره به اینکه قطعا این تدبیر تا حدودی به کسب و کارها در وضعیت ایجاد شده به خاطر شیوع کرونا رونق داد  افزود: اما تاثیری که در ابتدا مورد انتظار بود شاید به طور کامل محقق نشد، چراکه همه گیری کرونا سبب ادامه دار شدن تعطیلی بنگاه‌ها شد.
۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید