مشاهده جزئیات خبر

بمناسبت هفته تعاون

شرکت تعاونی محافظ سازان آرش درحوزه استحصال فلزات غیر آهنی (مس) افتتاح شد

غلامرضاپناه,افتتاح,تعاونی محافظ سازان آرش
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه تعاونی‌ها راهگشای مبارزه با تحریم‌ها است و باید برای بهره‌برداری از این ظرفیت بیش از پیش تلاش شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان، غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی در آیین بهره برداری از شرکت تعاونی "محافظ‌ سازان آرش" در شهرستان رزن استان همدان با بیان این مطلب تصریح کرد: تشکیل تعاونی ها اقتصاد کشور را متحول کرده است لذا ضمن کمک به شبکه سازی تعاونی ها، باید شرایط برای تثبیت اشتغال فراهم شود.

وی با اشاره به این که برای آبادانی و ساماندهی وضعیت اقتصادی جامعه، باید توسعه شرکت‌های تعاونی در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: شرکت تعاونی هایی که در استان همدان افتتاح می شود، نمونه فعالیت هایی است که در شرایط سخت تحریم شکل می گیرد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این شرکت‌ها، مهندسان و دانش آموختگان دانشگاهی با افکار، اندیشه ها و تخصص های مختلف کنار هم قرار گرفته اند و سرمایه گذاری بزرگی را به وجود می‌آورند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:فرهنگ تعاونی را می توان با دانش فنی و کیفیت بالاتر مجموعه ای به سرانجام رساند و چالش های پیش رو را حل کرد.

پناه با اشاره به فعالیت بانک توسعه تعاون و اعطای تسهیلات به تعاونگران اظهار کرد: بانک توسعه تعاون ۷۰ درصد تسهیلات را به تعاونی ها می دهد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی ها حمایت کرد، ادامه داد: در استانها شورای هماهنگی تعاون می تواند نقش تامین سرمایه اجتماعی را ایفا کند تا برنامه های این حوزه به صورت جامع دنبال شود.

لازم به ذکر است: شرکت تعاونی "محافظ‌ سازان آرش" با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان با اشتغال زایی مستقیم ۵۰ و غیرمستقیم ۱۵۰ نفر در زمینی به مساحت هفت هزار و ۸۹۰ متر مربع با زیربنای 1500  متر مربع در حوزه استحصال فلزات غیر آهنی (مس) در شهرک صنعتی رزن فعالیت خود را آغاز کرد.

گفتنی است همزمان با هفته تعاون ۱۴ طرح با ۲۳۵ فرصت شغلی در استان همدان بهره برداری شد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید