مشاهده جزئیات خبر

درسفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت

مرکز نوآوری توسعه تعاون استان افتتاح شد

احمدتوصیفیان ,افتتاح مرکز نوآوری توسعه تعاون استان
احمدتوصیفیان درخصوص اهداف مرکز نوآوری وتوسه تعاون گفت: مهمترین اهداف این مرکز ایجادزمینه وبروزخلاقیت ونوآوری درجهت پرورش ایده های بخش تعاون می باشد همچنین این مرکز سبب تولید و گسترش فناوری و همچنین ارائه مشاوره و بوز رسانی تعاونی های موجودمی باشد ،درواقع مرکز نوآوری تعاون ماموریت ارائه خدمات حمایتی وپشتیبانی از ساخت وتوسعه محصولات مبتنی برفناوری و انتقال دانش فنی توسط صاحبان ایده دربخش تعاون را دارد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان آیین افتتاح مرکز نواوری توسعه تعاون استان همدان توسط دکتر ستاری معاون علمی و فناروری رئیس جمهور،نماینده مردم شریف همدان، معاونین استاندار همدان ودیگر مسئولین در روز شنبه مورخ 99/05/04 درمرکز پارک علم وفناوری استان همدان  از طریق ویدئو کنفرانس برگزارشد.

    دراین افتتاحیه مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان ضمن خوش آمد گویی به معاون علمی و فناوری ریاست جمهور گفت: یکی از سه بخش اقتصادی کشور بخش تعاون می باشدوتوسعه این بخش سبب مردمی کردن وتحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است واستفاده از تعاونی‌ها یکی از عدالت‌محورترین فعالیت‌های اقتصادی است همچنین به صراحت می توان گفت یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی که مورد مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  موضوع دانش بنیان بودن اقتصاد استو بر همین اساس با حمایتهای رئیس جمهوری،مشاورعلمی وفناوری رئیس جمهور ، وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی و معاون تعاون وزارت متبوع ایجاد مرکز نواوری تعاون مورد تاکید قرار گرفت  

   احمدتوصیفیان درخصوص اهداف مرکز نوآوری وتوسه تعاون گفت: مهمترین اهداف  این مرکز ایجادزمینه وبروز خلاقیت ونوآوری درجهت پرورش ایده های بخش تعاون می باشد همچنین این مرکز سبب تولید و گسترش فناوری و همچنین ارائه مشاوره و بوز رسانی تعاونی های موجودمی باشد ،درواقع مرکز نوآوری تعاون ماموریت ارائه خدمات حمایتی وپشتیبانی  از ساخت وتوسعه محصولات مبتنی برفناوری و انتقال دانش فنی توسط صاحبان ایده دربخش تعاون را دارد.

  وی درادامه گفت: با تلاش ها و حمایتهای استاندار محترم  اولین مرکز نوآوری توسعه تعاون که مجری آن یکی از شرکت های تعاونی دانش بنیاد استان می باشد افتتاح گردید،امید است منشا خیر وبرکت درجهت توسعه بخش تعاون استان باشد.

  وی خطاب به اعضا تعاونی مرکز نوآوری و توسعه تعاون استان گفت : با توجه به اینکه تعاونی‌ها یکی از بهترین اشکال برای تحقق اقتصاد سبز می باشند مرکز نوآوری باید به گونه‌ای هدایت و فعالیت شود تا به عنوان مرکز رشد و بالندگی تعاون شناخته شود.

  مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان اضافه کرد: اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان در جهت  تحقق سهم تعاون  دراستان تمام تلاش خود را دارد از ایده‌های جدید و فناورانه حمایت کند.

  وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور لازم است به منابع داخلی در حوزه‌های مختلف از جمله نیروی انسانی نگاه ویژه داشته باشیم که توسعه تعاونی‌ها از جمله این روندها است.

   توصیفیان افزود: بخش تعاون درده های گذشته خدمات  خوبی در حوزه های مختلف انجام داده اما برای به روزرسانی این خدمات باید تعامل ویژه‌ای را با دانشگاه‌ها داشته باشد همچنین مراکز نوآوری و توسعه تعاون علاوه بر حمایت از ایده‌ها و استارتاپ‌ها مشکلات این صنعت را مرتفع کند و از ایده‌های نو آور و فناورانه نیز حمایت کنند.

   مدیرکل تعاون، کار رفاه اجتماعی همدان در این آیین گفت: ایده سازی و تجاری سازی این ایده‌ها از اهداف راه اندازی مرکز نوآوری و توسعه است.

   احمد توصیفیان افزود: با توجه به اینکه اشتعالزایی سنتی اکنون جوابگوی نیاز جامعه نیست انتظار می رود با تسهیل روند حمایت از فعالیت‌های نوآورانه از جانب تمامی دستگاه‌ها به سمت اشتغال پایدار حرکت کنیم.

   وی در پایان با اشاره به اینکه در دنیا کارهای فردی پیش نمی رود و بلکه برای موفقیت یک طرح باید از تخصص‌های مختلف برای یک هدف واحد استفاده کنند اظهار داشت:هم اکنون دراستان همدان 1170 شرکت تعاونی بافرصت شغلی 13432 نفر مشغول به فعالیت می باشند که از این تعداد 53 درصد تعاونی های تولیدی ،  32درصد شرکت های تعاونی خدماتی و15درصد را شرکت تعاونی های توزیعی  تشکیل می دهند.

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید