مشاهده جزئیات خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان خبر داد: افزایش ۲۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان خبر داد: افزایش ۲۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان همدان
همدان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از رشد ۲۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان همدان  ، احمد توصیفیان ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران نقش تشکل های کارگری و تعامل آنان با کارفرمایان را در امر تولید موثر خواند و گفت: هر قدر این هم افزایی بیشتر باشد به طور قطع شاهد رونق تولیدات داخلی خواهیم بود.

وی عنوان کرد: تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان همدان با تعامل سازنده و هم افزایی می توانند به رونق تولید کمک کنند.

توصیفیان همسو شدن تشکل های کارگری و کارفرمایی را نیاز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی نقش زیادی در این خصوص دارند.

وی تلاش در راستای صیانت از نیروی کار را امری مهم خواند و گفت: توسعه ارتباطات و تعامل بین تشکلهای کارگری و کارفرمایی به این امر خطیر کمک می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه نقش آموزش را در بالا بردن و ارتقاء سطح دانش کارگران و کارفرمایان مهم خواند و گفت: سعی داریم با ارائه آموزش های لازم از قبیل بهداشت و حفاظت کار، ایمنی و بازرسی کار و قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی فضای کارایمن را برای آنان فراهم کنیم.

وی همچنین حضور و تعامل نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی استان در سطح کشور را ارزنده خواند و با اشاره به رویکرد و سیاست گذاریهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه تشکلها، گفت: تقویت و توسعه این تشکل ها به بهبود فضای کسب و کار کمک می کند.

وی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در خدمت تشکلات کارگری و کارفرمایی بوده و خواستار تقویت فعالیت های انجمن های صنفی به عنوان شرکای اجتماعی دولت در راستای اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی است چرا که تشکل های کارگری و کارفرمایی در تعامل سازنده با یکدیگر امنیت شغلی را فراهم می کنند.

توصیفیان به رویکرد و سیاست گذاری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه تشکل‌ها نیز اشاره و تقویت و توسعه این تشکل‌ها را موجب بهبود فضای کسب و کار دانست و اضافه کرد: در بحث شورای اسلامی کار تحقق ۱۰۰ درصدی و در نماینده کارگران تحقق ۱۴۱ درصدی را شاهدیم و افزایش ۲۵ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی در استان همدان نیز مشهود است.

۱۷ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید