مشاهده جزئیات خبر

تعاونی های همدان در نمایشگاه سلیمانیه عراق عملکرد خوبی داشتند

تعاونی های همدان در نمایشگاه سلیمانیه عراق عملکرد خوبی داشتند
دبیر اتاق تعاون استان همدان گفت:تعاونی های استان همدان با معرفی توانمندی ها و دستاوردهای خود در نمایشگاه سلیمانیه عراق عملکرد مناسبی داشتند.

'دبیر اتاق تعاون استان همدان گفت:تعاونی های استان همدان با معرفی توانمندی ها و دستاوردهای خود در نمایشگاه سلیمانیه عراق عملکرد مناسبی داشتند.رحمان نادی'روز سه شنبه در گفت و گویی افزود:این نمایشگاه برای اولین بار در شهر سلیمانیه با حضور 42 تعاونی استان همدان از 30 آبان ماه تا چهار آذرماه سالجاری در مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

وی اظهار داشت:برای حضور در این نمایشگاه به مدت پنج ماه نام نوسی شد و در نهایت 42 شرکت تعاونی در زمینه صنایع دستی ،مبل و منبت،مبلمان اداری،انواع ابزار و لوازم برقی در بخش ساختمان ،کشاورزی،صنایع و تاسیسات حرارتی،صنعت ماهی،صنایع غذایی،فرآورده های لبنی،انواع خشکبار،محصولات چرم و بهداشت و درمان در این نمایشگاه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با استقبال خوب بازدید کنندگان مواجه شد ادامه داد:این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تعاونی هایی که محصولات قابل صادرات داشتند فراهم کرد.

وی اضافه کرد:مقامات ارشد اقلیم کردستان نیز برای بازدید از این نمایشگاه در این محل حاضر و 43 قرار داد مختلف نیز با غرفه داران منعقد شد.

وی ادامه داد:انعقاد قرارداد برای تکمیل پروژه آبرسانی کرکوک،ساخت و تجهیز یک آزمایشگاه تشخیص طبی،ساخت پل های هوایی عابر پیاده،ساخت جایگاه های اتوبوس ،مبلمان شهری و شهر بازی از جمله این قرار دادها است.

وی با بیان اینکه سهم استان همدان از صادرات کشور بسیار ناچیز است و معرفی کالاهای تعاونی به بازرگان خارجی می تواند راه گشایی برای خروج از بحران صادرات کالاهای استان باشد تصریح کرد:نمایندگی های مختلفی در اقلیم کردستان عراق برای فروش کالاهای ایرانی ایجاد شد و این رونقی بر صادرات استان همدان است.

وی افزود:خارج کردن استان از انزوای اقتصادی و معرفی توانمندی های استان در خارج از مرزها از اهداف برگزاری این نمایشگاه ها است.

وی عنوان کرد:60 درصد از هزینه های حضور در نمایشگاه سلیمانیه عراق به صورت یارانه در اختیار شرکت ها قرار گرفت و مابقی هزینه نیز توسط شرکت های تعاونی پرداخت شد.

نادی گفت:اعزام هیئت تجاری به کشور لبنان نیز از دیگر برنامه هایی است که در این راستا برای سال آینده در استان همدان برنامه ریزی شده است.

۸ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون استان همدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید